چانگان توافق نامه همکاری استراتژیک را با CATL امضا کرد

۱۷ اکتبر ۲۰۲۰

در تاریخ ۱۳ شهریور خودرو سازی چانگان قرارداد همکاری استراتژیک را با CATL، تولید کننده پیشتاز باتری EV در چین، امضا کرد. این توافق نامه با حضور رییس هیئت مدیره آقای Zhu Huarong و معاون مدیر اجرایی آقای Tan Benhong از خودروسازی چانگان و رییس هیئت مدیره آقای Zeng Yuqun و مدیر عامل آقای  Zhou Jia از CATL امضا شد.

CATL یک شرکت پیشروی جهانی در زمینه تحقیق و توسعه و تولید باتری Li-ion، با تمرکز بر تحقیق و توسعه، تولید و همچنین فروش باتری EV و سیستم ذخیره انرژی، و ارائه راه حل های یکپارچه به مشتریان جهانی است.

این شرکت با چندین شرکت اصلی تولید کننده داخلی و جهانی از جمله BMW و مرسدس بنز همکاری مشترک موفقی را ایجاد کرده است و به اولین تامین کننده چینی تبدیل شده است که وارد زنجیره عرضه بین المللی EV، خصوصا در زمینه باتری های Li-ion، شده است.

از زمان راه اندازی سومین نوآوری و کارآفرینی خودروسازی چانگان، استراتژی مشترک “Dubhe” و “Shangri-La” محکم پیش رفته است تا تبدیل چانگان از شرکت خودروسازی سنتی به شرکت فناوری جابجایی هوشمند را تسهیل کند.

امضای این توافق نامه استراتژیک هر دو طرف را قادر می سازد یک مشارکت طولانی مدت را در زمینه EV هوشمند متصل و اکولوژی انرژی هوشمند با دستیابی به منافع و مزایای متفابل آغاز کنند که این باعث ترویج تاسیس و توسعه صنعت خودروهای انرژی نو چینی می شود.