چانگان تا سال ۲۰۲۰ تولید خودروهای غیرشبکه‌ای را متوقف می‌کند

۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸

شرکت خودروسازی چانگان در روز ۲۴ اوت ۲۰۱۸، از استراتژی جدید خود پرده برداشت. مطابق با این استراتژی چانگان از یک خودروساز سنتی به یک شرکت فناوری‏ هوشمند سفر، تبدیل خواهد شد.  این استراتژی به نام اولین ستاره صورت فلکی دب اکبر، دُبه نامگذاری شده است.

براساس این استراتژی، چانگان تا سال ۲۰۲۰ تولید خودروهای غیرشبکه‌ای را متوقف می‌کند تا با محصولات شبکه‌ای برترین تجربه سفر را به کاربرانش هدیه کند. همچنین تا سال ۲۰۲۵، تمامی خودروهای چانگان به سیستم کنترل با صدای کاربر مجهز خواهد شد. چانگان برترین تجربه سفر را به کاربران ارائه خواهد کرد.

استراتژی دُبه به دنبال این است که خودروی آینده را مثل یک مکانیزم زنده ماشینی پرورش دهد. خودروهای آینده می‌توانند نقش یک مدیر حمل و نقل شهری،  نگهبان، همراه و دوست، مستخدم، دستیار کار و… را ایفا کند. در آینده خودرو‌ها می‌توانند برگ برنده و ضرورت زندگی در شهر هوشمند باشند.

چانگان می‌خواهد بستری برای ادغام شرکت‌های فناوری، اینترنت و تامین‌کنندگان منابع ایجاد کند تا از طریق آن به یک اکو سیستم سه بعدی حمل و نقل دست پیدا کند. خودروسازی چانگان بر اساس این استراتژی در سه زمینه رانندگی خودکار، تعامل هوشمند و اتصال هوشمند فعال خواهد بود. همچنین تا سال ۲۰۲۵ با ایجاد پنج مرکز جهانی تجربه کاربری، داده‌های تجربه کاربری نزدیک به یک میلیارد مشتری گرد‌آوری و تحلیل می‌شود.

کنفرانس خبری رونمایی از استراتژی هوشمند دُبه نقطه عطف مهمی در تاریخ توسعه هوشمند چانگان خواهد بود. چانگان می‌خواهد خالق بهترین تجربه کاربری محصولِ عامل آینده حمل و نقل شهری سه بعدی و رهبر نو‌آوری صنعت خودرو هوشمند شهری باشد. با این کار این شرکت پیشتاز توسعه هوشمندسازی صنعت خودرو و هوشمندترین خودروساز چین خواهد بود.