میزان فروش خودرو سازی چانگان در عربستان از ۱۰،۰۰۰ دستگاه فراتر رفت

۸ آگوست ۲۰۲۰

از ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۱۹ خودروسازی چانگان با عبور از سطح ۱۰،۰۰۰ دستگاه اتومبیل در بازار  عربستان سعودی، یک بازار خارج از کشور ۱۰،۰۰۰ تایی دیگر برای خودرو سازی چانگان خلق کرد و یک “موفقیت بزرگ” را انجام داده است.

 

خودروسازی چانگان در سال ۲۰۱۵ وارد بازار عربستان شد و با گروه Almajdouie Motors توافق نامه توزیع انحصاری امضا کرد. در ماه می سال ۲۰۱۶ برند چانگان در عربستان سعودی راه اندازی شد و سالن نمایشگاه در ماه ژوئن به طور رسمی افتتاح شد. در سال ۲۰۱۷ فروش واقعی از ۱،۴۰۰ دستگاه فراتر رفت و رتبه اول را در بین برند های چینی در بازارسعودی کسب کرد. در سال ۲۰۱۸ فروش واقعی از ۴،۰۰۰ دستگاه،  با رشد سالانه حدود ۲۰۰%، فراتر رفت. تا نوامبر سال ۲۰۱۹، با رشد سالیانه ۱۶۰%، این کشور به لطف بهبود مستمر محصولات و بهبود تدریجی برند، با رشد انفجاری در فروش، تبدیل به بازار فروش در مقیاس ۱۰،۰۰۰ دستگاه رسیده است.

از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹، خودروسازی چانگان سه فروشگاه فروش مستقیم را در ریاض، دمان و جده، سه شهر بزرگ عربستان سعودی راه اندازی کرد. همچنین یک مرکز انحصاری مجاز در شهر مهم جنوبی Abha و ۱۲ فروشگاه توزیع ثانویه در سراسر این کشور راه اندازی شد.

 

مدل های پرفروش چانگان در عربستان سعودی شامل EADO و SUV های سری CS است. راه اندازی EADO جدید و CS۷۵ جدید نشاط جدیدی را به بازار تزریق کرد و با موفقیت باعث رشد سریع در حجم فروش شده است. در عین حال، معرفی مدل رده بالای CS۹۵ نیز باعث ارتقاء محصولات چانگان شد و فروش واقعی در هر ماه حتی از ۲۰۰ دستگاه خودرو نیز فراتر رفت. مدل های جدید مانند CS۹۵ و CS۳۵PLUS جدید که در دسامبر ۲۰۱۹ به بازار عرضه شدند نیز همچنان به تزریق خون تازه به بازار خارج از کشور خودروسازی چانگان ادامه داده و برای مشتریان محصولات و خدمات بیشتر و بهتر ارائه می دهد.

 

تیم فروش خاور میانه و آفریقا با درک وضعیت واقعی بازار خارج از کشور، پیشرفت و موفقیت گزارشی درخشان را برای توسعه در خارج از کشور خودروسازی چانگان ارائه داده است.