فناوری رانندگی خودران L۳ چانگان برای اولین بار برای تولید انبوه استفاده شد

۴ آگوست ۲۰۲۰

در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۸، شرکت چانگان هسته فناوری رانندگی خودران  سطح ۳ را در چونگ کیونگ- TJP (تست ترافیکی) منتشر کرد. قبل از نمایش رانندگی به صورت خودران، Changan UNI-T گواهینامه فناوری رانندگی به صورت خودران را از آژانس آزمایش حرفه ای ملی چونگ کینگ، موسسه بررسی و تحقیق وسیله نقلیه دریافت کرد. آقای Zhu Huarong رئیس خودروسازی چانگان عملکرد رانندگی خودران UNI-T را از طریق پخش زنده نشان داد. این اولین بار است که فناوری رانندگی خودران L۳ در تولید انبوه در چین اعمال می شود.

 

بنابراین،دقیقا رانندگی خودران L۳ چیست؟از نظر حرفه ای، هنگامی که خودرو شرایط عملیاتی طراحی شده را رعایت می کند سیستم رانندگی خودران می تواند کلیه کارهای رانندگی پویا مانند شناخت محیط، کنترل فرمان، سرعت بخشیدن و کاهش سرعت را انجام دهد.

به رهبری شرکت چانگان و CATARC (مرکز تحقیق و فناوری اتومبیل چین) استاندارد ملی طبقه بندی رانندگی اتوماتیک اتومبیل، نقطه نظرات NTCAS (کمیته فنی ملی استاندارد سازی خودرو) را پاس کرده است و به صورت رسمی در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد. طبقه بندی رانندگی اتوماتیک اتومبیل یکی از ۱۱ استاندارد اصلی سیستم استاندارد خودروی متصل به اینترنت هوشمند چین است، که پشتیبانی از قوانین مرتبط، مقررات و استانداردهای اجباری رانندگی خودران در چین را فراهم می نماید.

 

 

راننده می تواند در ترافیک با سرعت حداکثر ۴۰ کیلومتر در ساعت پاها، دست ها و چشم های خود را آزاد کند. هنگامی که سرعت بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت است راننده فقط باید چشمان خود را بر روی اطلاعات جاده نگه دارد. امسال رانندگی خود ران L۳ خودروی چانگان تحت تولید انبوه خواهد بود. در سال ۲۰۲۵، اتومبیل هایی با رانندگی خود ران L۴ راه اندازی خواهند شد.